Szkoła Podstawowa w Wierzchowisku im. Kardynała S. Wyszyńskiego

Szkoła Podstawowa w Wierzchowisku

im. Kardynała S. Wyszyńskiego
Menu
  • Szkoła
    • Aktualności
    • O szkole
      • Patron
      • Historia
    • Osiągnięcia uczniów
      • Sportowe
      • Artystyczne
      • Przedmiotowe
    • DYREKTOR
    • Nauczyciele
    • Rekrutacja
    • Dokumenty szkolne
      • Statut szkoły
      • Regulaminy
      • Wymagania Edukacyjne
      • RODO...
      • DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
    • Stołówka
    • Biblioteka
    • Świetlica
    • Profilaktyka w szkole
  • Dla ucznia
    • Kalendarz roku szkolnego
    • Plan lekcji
    • Zajęcia pozalekcyjne
    • Podręczniki
    • Samorząd uczniowski
  • Dla rodziców
    • Dokumenty do pobrania
    • Rada Rodziców
      • Skład Zarządu
      • Komunikaty
  • Przedszkole
    • Ogłoszenia
    • Wydarzenia
    • Stołówka
    • Świetlica
    • Galeria
  • Galeria
    • Oddziały przedszkolne
    • Szkoła
  • Filmy
  • Podziękowania
  • Kontakt
  • Projekty
    • Projekt Power
    • Małopolskie Talenty
    • SPInKa
    • Laboratoria Przyszłości

Szkoła Podstawowa w Wierzchowisku im. Kardynała S. Wyszyńskiego

Szkoła Podstawowa w Wierzchowisku

im. Kardynała S. Wyszyńskiego
  • Szkoła
    • Aktualności
    • O szkole
      • Patron
      • Historia
    • Osiągnięcia uczniów
      • Sportowe
      • Artystyczne
      • Przedmiotowe
    • DYREKTOR
    • Nauczyciele
    • Rekrutacja
    • Dokumenty szkolne
      • Statut szkoły
      • Regulaminy
      • Wymagania Edukacyjne
      • RODO...
      • DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
    • Stołówka
    • Biblioteka
    • Świetlica
    • Profilaktyka w szkole
  • Dla ucznia
    • Kalendarz roku szkolnego
    • Plan lekcji
    • Zajęcia pozalekcyjne
    • Podręczniki
    • Samorząd uczniowski
  • Dla rodziców
    • Dokumenty do pobrania
    • Rada Rodziców
      • Skład Zarządu
      • Komunikaty
  • Przedszkole
    • Ogłoszenia
    • Wydarzenia
    • Stołówka
    • Świetlica
    • Galeria
  • Galeria
    • Oddziały przedszkolne
    • Szkoła
  • Filmy
  • Podziękowania
  • Kontakt
  • Projekty
    • Projekt Power
    • Małopolskie Talenty
    • SPInKa
    • Laboratoria Przyszłości

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej- etap gminny

Szczegóły
Kategoria: Aktualności
Odsłony: 598

Dnia 19 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Łobzowie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Naszą Szkołę reprezentowały: Kinga Bomba, Monika Konieczna oraz Julia Patej. W konkursie udział wzięło 29 uczniów z 9 Szkół Podstawowych i Gimnazjów (ZS Łobzów, ZS Wierzchowisko, Gimnazjum nr 4 Wolbrom, ZS Zarzecze, ZS Jeżówka, Gimnazjum nr 2 Wolbrom, ZS Gołaczewy, ZS Dłużec, ZS Chełm).

Pierwsze miejsce w grupie wiekowej Szkół Podstawowych zajęła Julia Patej, tym samym zakwalifikowała się do etapu powiatowego, drugie Daniel Majda (SP Zarzecze), trzecie miejsce zajęła Monika Konieczna, natomiast Kindze Bombie zabrakło dosłownie jednego punktu do zakwalifikowania się do finału.

W kategorii wiekowej szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Emilia Dela (Gimnazjum nr 2 Wolbrom), drugie miejsce Magdalena Kiwior (ZS Dłużec) trzecie miejsce Joanna Domagała (Gimnazjum nr 2 Wolbrom). 

Zwycięzcom oraz  wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy podjęcia wyzwania.

Paweł Papaj 

FOTOGALERIA

CZERWONO - CZARNE BARWY NASZEJ REPREZENTACJI

Szczegóły
Kategoria: Aktualności
Odsłony: 527
Sportowcy Szkoły Podstawowej w Wierzchowisku w nowych strojach sportowych, które otrzymali dzięki udziałowi naszej szkoły w Programie Grantowym współfinansowanym przez wolbromski zakład SumiRiko Poland oraz naszą Dyrekcję -Tydzień Japoński.
Wprawdzie same stroje nie grają, ale...   Widząc nasze dziewczęta oraz chłopców w nowych, bardzo ładnych i dobrych jakościowo strojach (specjalny lekki i "oddychający" materiał) myślę, że każdy następny mecz na międzyszkolnych arenach sportowych,  będzie dla nas o wiele przyjemniejszy i ciut łatwiejszy.
Każda koszulka ( a jest ich w sumie 20) posiada z tyłu numer zawodnika i nazwę miejscowości, w której mieści się nasza szkoła. Komplety, które zakupiliśmy,  składają się również ze spodenek sportowych w kolorze czarnym. Barwy (czarno-czerwone, czerwono-czarne) wybrali reprezentujący nas uczniowie. Mimo, iż stroje dziewcząt to stroje siatkarskie, a chłopców typowo piłkarskie, to nasza utalentowana młodzież może w nich uprawiać również inne dyscypliny sportowe.
Marcin Pogłódek
Zobacz nasze stroje

Powiatowy Konkurs Czytelniczy: ”Mistrz Pięknego Czytania”

Szczegóły
Kategoria: Aktualności
Odsłony: 752

01.lutego 2018r w Powiatowej I Miejskiej Bibliotece w Olkuszu odbył się  

VI finał Powiatowego Konkursu Czytelniczego :”Mistrz Pięknego Czytania”. 

Po raz kolejny uczeń naszej szkoły Dawid Pacia (kl. III. gimnazjum)zakwalifikował się do finału konkursu- (jako jedyny przedstawiciel gminy Wolbrom) .Wraz z pozostałymi uczestnikami ze szkół powiatu olkuskiego zmagał się z interpretacją wylosowanego tekstu .W tym roku uczestnicy czytali frag. utworu  Z. Herberta pt: „Martwa natura z wędzidłem”. Wszystkim towarzyszyły duże emocje. Publiczność z uwagą słuchała artystów, którzy stanęli na wysokości zadania i swoją interpretacją stworzyli niepowtarzalny klimat i magię czytelniczą.

Nad przebiegiem potyczek czuwało Jury ,przewodniczącym którego był aktor- dr hab.  P. Kania.  Zanim poznaliśmy zwycięzców ,uczniowie mogli skorzystać z warsztatów teatralnych prowadzonych również przez Pana dr. Kanię. Uzyskali cenne wskazówki dotyczące recytacji i zostali zachęceni do uczestnictwa w zbliżającym się konkursie recytatorskim.

Na za kończenie poznaliśmy wyniki. Werdykt był rewelacyjny. Dawid zajął zaszczytne  II miejsce, pokonując silną konkurencję.   

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                                             B.Maj

TYDZIEŃ JAPOŃSKI W SZKOLE

Szczegóły
Kategoria: Aktualności
Odsłony: 665

W dniach 22-26 stycznia 2018r. w naszej szkole odbyły się imprezy w ramach Programu Grantowego SumiRiko Poland Sp. z o.o. nazwane Tygodniem Japońskim.

Uczniowie po kilku tygodniach przygotowań w ramach zajęć lekcyjnych, dodatkowych oraz samodzielnej pracy w domach wzięli udział w konkursach i imprezach związanych z kulturą, sztuką i tradycją oraz historią Japonii.

 

Czytaj więcej: TYDZIEŃ JAPOŃSKI W SZKOLE

Święto Babci i Dziadka

Szczegóły
Kategoria: Aktualności
Odsłony: 506

Babcia i Dziadek to słowa, które kojarzą się nam z ciepłem, miłością i wszystkim tym, co dobre. 22 stycznia 2018r  zaprosiliśmy do szkoły Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji Ich święta. Licznie przybyłych gości powitała Pani dyrektor Ewa Przyjemska - Kondziołka. Złożyła Im najserdeczniejsze życzenia, a następnie oddała głos nam – uczniom z kl. O-III.

Chociaż takie występy przyprawiają nas o mocniejsze bicie serc - o porażce nie mogło być mowy. Wszystko wypadło wspaniale. Recytowaliśmy wiersze, śpiewaliśmy piosenki oraz tańczyliśmy. Wspaniała publiczność nagrodziła nas gromkimi brawami. Na zakończenie złożyliśmy naszym najukochańszym Dziadkom życzenia, zaśpiewaliśmy STO LAT i wręczyliśmy własnoręcznie wykonane laurki.

Radość w oczach Dziadków była dla nas największym podziękowaniem.

 

Uczniowie kl. O-III

Przejdź do galerii zdjęć

Czas podsumowań!

Szczegóły
Kategoria: Aktualności
Odsłony: 511

Nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli w styczniu w dwóch konkursach plastycznych. Celem konkursów było poszukiwanie nowoczesnych form przekazu plastycznego, rozwijanie wyobraźni w połączeniu z umiejętnością wykorzystania ciekawych technik, promowanie twórczości młodego pokolenia.

Pierwszy – Ogólnopolski zorganizowany był przez Instytut Dialogu Międzykulturowego w Krakowie pod hasłem „Ubierzmy choinkę dla św. Jana Pawła II”. Naszą szkołę reprezentowały: Amelia Konieczna „O”, Milena Konieczna kl. III, Emilia Kyzioł kl.III, Nadia Płoszaj kl.III, które wykonały przepiękne ozdoby świąteczne w formie zawieszki.

Wśród wyróżnionych była Amelia Konieczna, której praca zawisła w Sanktuarium im. Jana Pawła II w Krakowie.

Kolejnym – Gminnym zorganizowanym przez DK Wolbrom był konkurs pod hasłem „Bombka choinkowa”. Wśród biorących udział byli: Kacper Targosz, Maja Gaweł, Michał Mazela, Amelia Sikorska, Natalia Karolczyk, Julia Zyś, Julia Żak, Maciej Barczyk (przedszkole), Anna Zyś, Katarzyna Pacia („0”), Milena Konieczna, Emilia Kyzioł, Sabina Mazela, Natalia Pacia (kl.III).

 Wyróżnienia otrzymali: Kacper Targosz, Milena Konieczna i Sabina Mazela.

Gratulujemy!

 ZDJĘCIA PRAC

Zabawa karnawałowa

Szczegóły
Kategoria: Aktualności
Odsłony: 538

Dla tych, którzy tęsknią za karnawałowymi tańcami- kilka fotograficznych wspomnień z tegorocznej zabawy 19 stycznia 2018 r. Za fotki dziękujemy pani Dorocie Błasik.

OBEJRZYJ

Rodzicom pięknie dziękujemy za poczęstunek, SU- za przygotowanie sali i zabaw, a uczestnikom- za tańce, hulanki i swawole!!! Do zobaczenia wkrótce!!

Kolejny sukces ucznia Szkoły Podstawowej w Wierzchowisku

Szczegóły
Kategoria: Aktualności
Odsłony: 539

„Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi…” pod takim tytułem w Szkole Podstawowej nr 4 w Olkuszu miał miejsce VI Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek, adresowany dla uczniów klas gimnazjalnych            

z terenu powiatu olkuskiego. 

Szkołę Podstawową w Wierzchowisku reprezentował uczeń klasy III Dawid Pacia,

który zaśpiewał utwory pt. „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi” (Universe)

oraz Mario, czy już wiesz? ( TGD ).  Dawid na Festiwalu wywalczył pierwsze miejsce

dzięki czemu mogliśmy Go jeszcze usłyszeć na Koncercie Galowym w niedzielę 21.01.2018r.

w Bazylice Mniejszej pw św. Andrzeja w Olkuszu.

Nagrody Laureatom z ogromną radością i uznaniem wręczył ks. Bp Piotr Skucha.                              

Dawidowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.     

 Kuś Teresa           

                                                       

KOSZYKÓWKA - ZAWODY MIEJSKIE 2018

Szczegóły
Kategoria: Aktualności
Odsłony: 533

Na rozgrywanych w czwartek tj. 18.01.2018r  w  zawodach miejskich w  mini piłce koszykowej chłopców, reprezentacja klas 5 i 6 SP w składzie:

Kamil Maciora, Bartek Baran, Kuba Żak, Mateusz Kowalczyk,

Michał Konieczny, Filip Kwiecień, Mikołaj Płoszaj, Antoni Będkowski i Emil Struzik

zajęła 3 miejsce.

Nasi chłopcy pokazali się z dobrej strony, pierwszy raz grając na tak dużej sali(nowa hala przy ZSP w Wolbromiu). Ulegli nieznacznie reprezentacji Gołaczew i reprezentacji ZSP w Wolbromiu.

GRATULUJEMY!

 

„Maleńka przyszła miłość”

Szczegóły
Kategoria: Aktualności
Odsłony: 766

Boże Narodzenie to czas w którym na świat przychodzi mały człowiek w postaci dzieciątka Jezus. Symbol miłości i pojednania. Wigilia tego dnia to cudowne i piękne święto, które zaskakuje nas niezapomnianymi przeżyciami w gronie znajomych i rodziny.

Cóż może być piękniejszego, od choinki migającej światełkami i życzeń składanych sobie z głębi serca.

Tegoroczna uroczystość została przygotowana przez klasę IV. Rozpoczęła się nie jasełkami jak co roku, ale wzruszającą baśnią J.Ch.Andersena „Dziewczynka z zapałkami”

 

Czytaj więcej: „Maleńka przyszła miłość”

Strona 52 z 57

  • start
  • Poprzedni artykuł
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • Następny artykuł
  • koniec

Ważne informacje

  • Librus
  • Laboratoria przyszłości
  • Małopolskie Talenty
  • SPInKa
    • Poznaj Polskę
  • Projekt Power
  • Gmina Wolbrom
  • Kuratorium Oświaty w Krakowie
  • OKE
  • RODO..
  • DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • ESP

© 2026 Szkoła Podstawowa im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Wierzchowisku