Dzień Ziemi dziś świętujemy,
wszyscy się radujemy!
Głośno zaśpiewamy,
Ziemi uśmiech damy!
Ziemia to nasza mama,
powinna wyglądać jak dama!
Być zawsze czysta i pachnąca,
bukiety kwiatów zbierająca.
O naszą planetę dbajmy,
trosk jej nie dodawajmy.
Segregujmy śmieci,
to wiedzą nawet dzieci!
Oszczędzajmy wodę,
by mieć piękną przyrodę.